Microsoft nagradza za znalezienie luki w IE11… pracownika Google

Miesiąc temu informowaliśmy o specjalnej akcji Microsoftu, w której można wygrać sporą gotówkę za wskazanie poważnej luki bezpieczeństwa w systemie Windows 8.1, jak również w najnowszej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer 11. Okazuje się, że pierwszym śmiałkiem, który dostanie nagrodę jest… jeden z inżynierów Google.

Przedstawiciele Microsoftu oznajmili, że od momentu rozpoczęcia akcji napłynęło do nich sporo zgłoszeń dotyczących luk bezpieczeństwa, z czego są bardzo zadowoleni. Priorytetem giganta z Redmond jest bowiem dbałość o odpowiednie zabezpieczenia systemu oraz jego stabilność. Firma oferowała także nagrodę dla tych użytkowników, którzy wskażą poważną dziurę w przeglądarce Internet Explorer 11. Dokonał tego nie kto inny, jak Ivan Fratric, który w przeszłości wygrywał już inne konkursy dotyczące podobnych kwestii. I w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, skoro w Google jest człowiekiem odpowiedzialnym za kwestie zabezpieczeń.

Microsoft zapowiedział przy okazji, że już niedługo większa liczba użytkowników dowie się o swojej wygranej. Według wcześniejszych ustaleń, konkurs związany z przeglądarką Internet Explorer 11 potrwa do 25 lipca.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *