Microsoft zainteresowany modyfikacją Androida?

Cyanogenmod to najpopularniejsza modyfikacja Androida, która w wielu przypadkach potrafi tchnąć drugie życie w leciwe już smartfony. System ten jest zainstalowany na milionach urządzeń i z tego też względu znalazł się na celowniku Microsoftu.

Cyanogenmod staje się coraz bardziej popularny. Jest on już nawet wykorzystywany przez producentów sprzętu. Pierwszym smartfonem z tym systemem był OnePlus One. Wokół modyfikacji robi się coraz głośniej i dlatego wzbudza zainteresowanie samego Microsoftu.

Według The Information zespół odpowiedzialny za Cyanogenmoda spotkał się z Satyą Nadellą. Nie wiadomo, jakie zamiary ma szef Microsoftu, jednak przejęcie firmy jest mało prawdopodobne. Bardziej realny scenariusz zakłada szeroką współpracę pomiędzy obydwoma podmiotami.

Dlaczego Microsoft jest w ogóle zainteresowany modyfikacją Androida? Gdyby udało się w niej domyślnie zaimplementować usługi tej firmy – np. dysk sieciowy OneDrive, zasięg tych produktów mógłby się znacząco zwiększyć. A o to właśnie chodzi w nowej strategii Microsoftu – dostarczyć swoje usługi do jak największej ilości użytkowników na wszystkich dostępnych platformach.

Oczywiście aktualnie nie wiadomo, co wyniknie ze wspomnianego spotkania. Cyanogenmod jest znany przede wszystkim z tego, że nie posiada zbędnego bloatware’u, czyli aplikacji, które są domyślnie zainstalowane w systemie i których nie można usunąć.

Źródło: The Information, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *