Microsoft Edge Chromium szybciej pojawi się na MacOS niż na Windows 7?

Edge Chromium

Microsoft Edge na silniku Chromium ciągle otrzymuje nowe funkcje, zmiany i usprawnienia. Jest tylko jeden mankament: wszystko to wędruje do użytkowników Windowsa 10. Co jednak z posiadaczami starszych systemów operacyjnych od Google czy nawet Maków? Kiedy fani jabłka dostaną swojego Edge Chromium? Prawdopodobnie już niedługo.

Jedyną informacją na temat wersji nowej przeglądarki giganta z Redmond przeznaczonej dla systemów innych niż Windows 10 było “Będą. Już są w drodze“. Nie podano nawet orientacyjnej daty debiutu wczesnej wersji Edge’a. Jednak wygląda na to, że jesteśmy już blisko…

W trakcie próby instalacji nowej przeglądarki w systemie Windows Server 2016, na ekranie wyskoczył komunikat informujący o braku obsługi platformy.

O nie! Platforma nie jest obsługiwana!” – czytamy w monicie – “Niektóre funkcje mogą nie działać, ponieważ urządzenie korzysta z systemu operacyjnego, który nie jest obecnie obsługiwany przez kompilacje Microsoft Edge Insider. Na razie oficjalnie wspieramy Windows 10 w wersji 1709 i nowszej oraz macOS w wersji 10.12 i wyższe”.

Być może jest to przypadkowa zapowiedź rychłego uruchomienia wersji podglądowej Edge Chromium na komputery Apple. Dlaczego jednak Apple, a nie starsze systemy? Ze względu na to, jak bardzo użytkownicy potrzebują przeglądarki. Wsparcie Windowsa 7 kończy się już wkrótce, a Windows 8.1 ma naprawdę mały udział w rynku. Nie mogąc skupić się na kilku projektach równolegle, deweloperzy aplikacji wybrali ten, który powinien być najczęściej (według nich) wykorzystywany. 

Oczywiście nie jest to żadna pewna informacja. Podejrzewamy jednak, że wersja testowa dla komputerów z macOS pojawi się już niebawem.

Źródło: WindowsUnited.de, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *