Microsoft jednak zajmie się luką we Flashu na Windows 8

Jedną z najpopularniejszych wtyczek dla przeglądarek internetowych jest Flash Player, który jest wręcz niezbędny w trakcie przeglądania wielu stron internetowych. Wprawdzie wiele osób twierdziło, że technologia Flash zostanie wyparta przez standard HTML5, jednak póki co tak się nie stało. Dlatego też producenci przeglądarek internetowych decydują się na bezpośrednie integrowanie z nimi Flash Playera. Może to jednak rodzić pewne problemy. Po ostatniej aktualizacji Playera okazało się bowiem, że użytkownicy Windowsa 8 wciąż są narażeni na niebezpieczeństwo przy wykorzystaniu załatanych już luk. Po kilku dniach Microsoft postanowił zmienić swoje stanowisko w kwestii aktualizacji.

Internet Explorer 10, zainstalowany domyślnie w Windowsie 8, posiada wbudowaną wtyczkę Flash Playera, która nie może być zaktualizowana przez firmę Adobe, a wymaga interwencji Microsoftu. Początkowe stanowisko firmy było takie, że ostatnia aktualizacja zostanie zaimplementowana dopiero w momencie oficjalnej premiery nowego systemu operacyjnego, czyli pod koniec października. Okazuje się, że Microsoft postanowił jednak zadbać o dotychczasowych użytkowników i wypuścić stosowną łatkę wcześniej. Przedstawiciele zapowiadają, że powinno to nastąpić już w najbliższym czasie.

Microsoft zapewnia, że docelowo chce możliwie jak najbardziej zmniejszać okres pomiędzy wydaniem aktualizacji przez Adobe i jej zastosowaniem w Internet Explorerze 10.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *