Microsoft współpracuje z Agawi przy Cloud Gamingu pod Windows 8

O coraz większej popularności usługi Cloud Gaming pisaliśmy chociażby wczoraj przy okazji CiiNOW. Teraz do grona dołącza Microsoft, który rozpoczął współpracę z Agawi. Jej rezultatem będzie streaming gier pod Windows 8.

Z informacji prasowej, która została opublikowana przez firmę Agawi, możemy przeczytać zapowiedź planów, dotyczących udostępniania gier na PC wspieranych przez system Windows 8. Lista będzie bardzo szeroka i obejmować ma zarówno gry skierowane wyłącznie dla casuali, jak i bardziej rozbudowane produkcje dla hardcorowców. Peter Relan, sprawujący funkcję prezesa Agawi, stwierdził w wywiadzie dla serwisu TechCrunch, że usługa będzie bardziej przemyślana niż OnLive, który miał zbyt otwartą konstrukcję. W tym celu gry udostępnione zostaną poprzez platformę Microsoft Azure, która również rozwijana jest przez firmę z Redmond. Wiadomo także, że usługa nie będzie oferowana bezpośrednio użytkownikom, a deweloperom, którzy następnie będą mogli udostępniać klientom wybrane oferty. Ponadto zostanie położony większy nacisk na dobór odpowiednich tytułów pod kątem wymagań sprzętowych, a więc z pewnością będą odrzucane te gry, które mają zbyt wysokie wymagania. Poniżej prezentujemy jak Agawi sprawuje się w akcji.

Mimo, że nie pojawiła się oficjalna informacja w tej sprawie, to jest duża szansa na to, że Microsoft będzie chciał rozwinąć ten projekt również pod kątem nowej generacji konsol. Póki co nie wiemy także, kiedy pojawią się pierwsze tytuły od Agawi, ale zapewne jest to kwestia kilku miesięcy. Wszystko wskazuje również na to, że powoli rynek zapełnia się pod kątem usług oferowanych przez Chmurę, choć daleko jeszcze do podsumowania w temacie.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *