Microsoft może w zaskakujący sposób powrócić na rynek mobilny

Lata eksperymentów z mobilnymi systemami Windows Phone oraz Windows 10 Mobile zakończyły się sromotną, acz dość niespodziewaną porażką koncernu z Redmond. Teraz firma chce wrócić na rynek smartfonów (co wydaje się być oczywiste), ale wiele wskazuje na to, że będzie to powrót inny od oczekiwanego.

Jeden z przedstawicieli sklepu Microsoftu potwierdził, że firma pracuje nad nowym, własnym smartfonem – co ciekawe, miałby on jednak korzystać nie z OS z rodziny Windows, a systemu od Google, czyli Androida. Na rynek miałaby trafić cała linia nowych sprzętów giganta z Redmond, a ich premiera ma się odbyć już na początku 2019 roku.

Oczywiście te rewelacje należy traktować z odpowiednią rezerwą, ale sam pomysł stworzenia sprzętu z Androidem przez firmę, która wciąż marzy o podboju działki smartfonów z własnym OS-em, jest mocno niespodziewany i zaskakujący.

Tym samym można bowiem stwierdzić, że Microsoft znów odkłada długo zapowiadany już powrót do działki urządzeń mobilnych, stając się niejako kolejnym szeregowym producentem tych sprzętów. Jasne – Microsoft startuje z zupełnie innej pozycji niż większość nowych firm na tym rynku, ale wygląda na to, że koncern z Redmond wciąż nie ma pomysłu na to, by skutecznie zawalczyć o klienta wykorzystując własne rozwiązania.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *