W aplikacjach systemowych Windowsa 10 pojawią się nowe reklamy?

Microsoft po premierze systemu Windows 10 borykał się z ogromną krytyką ze strony użytkowników – podczas gdy system był w wersji darmowej dla zainteresowanych, amerykańska firma upychała w nim reklamy oraz stosowała triki, które pozwalały wyświetlać nielubiane bannery z różnymi informacjami.

Wygląda na to, iż gigant niczego się nie nauczył. Jeśli zrzut ekranu, który trafił do sieci jest prawdziwy, to już niedługo w systemie pojawią się kolejne reklamy. Trafią one do najczęściej używanych przez użytkowników aplikacji – konkretniej do Poczty oraz Kalendarza.

O ile reklamy są w porządku w przypadku darmowego oprogramowania i są istotną częścią tego na czym zarabiają programiści, tak w przypadku Windowsa 10 taka sytuacja nie powinna mieć miejsca – użytkownicy płacą spore pieniądze za to, aby móc skorzystać legalnie z systemu Microsoftu. Firma nie powinna dokładać do niego reklam, które skutecznie zmniejszą komfort użytkowania systemu.

Na ten moment nie wiadomo kiedy i czy w ogóle reklamy trafią do Poczty oraz Kalendarza w Windows 10. Informacja pochodzi jednak ze sprawdzonego źródła, tak więc już niedługo można spodziewać się zmian we wspomnianych wyżej aplikacjach.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *