Microsoft nie będzie już szperał w naszych mailach

Gdy na światło dzienne wyszedł fakt, że Microsoft może w dowolnym momencie przeszukać konta mailowe swoich użytkowników, w sieci podniosła się wrzawa. Wiele osób niepokoiło się brakiem poszanowania prywatności, a gigant z Redmond twierdził, że wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi prawami. Pogląd ten został jednak zrewidowany.

Microsoft poinformował na swoim blogu, że wprowadzone zostały zmiany w regulaminie. Od teraz przedstawiciele firmy nie będą czytać prywatnej korespondencji swoich użytkowników, nawet jeżeli zaistnieje podejrzenie o wycieku własności intelektualnej.

W takim przypadku sprawa zostanie skierowana na policję. Microsoft nie będzie podejmował żadnych czynności, które mogłyby naruszyć prywatność użytkowników poczty Outlook (dawniej Hotmail).

Internauci po raz kolejny wywarli nacisk na Microsofcie, który postanowił postąpić dokładnie tak, jak życzą sobie tego jego klienci. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu gigant z Redmond wycofał się z kontrowersyjnych funkcji związanych z Xbox One po tym, jak w sieci pojawiła się ogromna ilość negatywnych opinii.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *