Microsoft zainteresowany okularami rozszerzonej rzeczywistości

O goglach wirtualnej rzeczywistości zrobiło się ostatnio głośno, głównie za sprawą przejęcia projektu Oculus Rift przez Facebooka. Nieco wcześniej swoje urządzenie zaprezentowała firma Sony, mierząca bezpośrednio w użytkowników PlayStation 4. Google pracuje natomiast nad okularami rozszerzonej rzeczywistości – Google Glass. Zdaje się, że Microsoft chce dotrzymać kroku konkurencji.

Według serwisu Tech Crunch, Microsoft zakupił patenty firmy Osterhout Design Group, która zajmuje się szeroko pojętą tematyką wirtualnej rzeczywistości. Sześć z nich zostało już zaakceptowanych, natomiast 75 przechodzi fazę weryfikacji w urzędzie patentowym. Większość z nich dotyczy okularów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft zapłacił za patenty nawet 150 milionów dolarów. Założyciel Osterhout Design Group potwierdził, że doszło do takiej transakcji, jednak nie chciał zdradzić szczegółów na jej temat.

Okulary wirtualnej rzeczywistości, o których mowa, posiadają GPS, Wi-Fi oraz podwójne wyświetlacze HD z obsługą technologii 3D. Aktualnie nie wiadomo, do czego Microsoft może wykorzystać powyższe patenty, jednak na myśl przychodzi urządzenie konkurencyjne dla Google Glass. Być może gigant z Redmond jest zainteresowany stworzeniem alternatywy dla Projectu Morpheus, która wzbogaciłaby możliwości konsoli Xbox One.

Na sam koniec pozostaje jeszcze jedna ewentualność. Microsoft mógł po prostu wykupić patenty, aby w późniejszym czasie czerpać z nich zyski, co nie byłoby w sumie pierwszą tego typu sytuacją.

Źródło: Tech Crunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *