Microsoft oferuje chińskiemu rządowi Windowsa 7 zamiast 8

Wczoraj chiński rząd wydał komunikat dotyczący zakupu nowych komputerów, w którym jednoznacznie stwierdzono, że urządzenia nie mogą być wyposażone w Windows 8. Microsoft jest tym faktem mocno zdziwiony, jednak proponuje alternatywę w postaci Windows 7.

Niektórzy spekulują, że Chiny odegrały się w ten sposób amerykańskiej firmie. Przypomnijmy – większość komputerów w Państwie Środka pracuje aktualnie pod kontrolą systemu Windows XP. Ze względu na zakończenie oficjalnego wsparcia, chiński rząd domagał się wydłużenia okresu przygotowawczego. Tak się jednak nie stało, a Chiny – mówiąc kolokwialnie – zostały na lodzie.

Z tego też względu wyznaczono przetarg na komputery, w którym zawarto informację, iż nie mogą one pracować pod kontrolą systemu Windows 8. Przedstawiciele Microsoftu wypowiedzieli się już w tej sprawie, wyrażając przy okazji spore zaskoczenie, gdyż blisko współpracują z chińskim rządem.

Gigant z Redmond nie zraża się jednak i proponuje alternatywę w postaci Windows 7, zapewniając, że będzie oferował tego typu rozwiązanie wszystkim agencjom rządowym na całym świecie. Część z nich zdecydowała się jednak na Windows 8, o czym również nie omieszkano poinformować.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *