Microsoft prezentuje 12-calowego Surface Pro 3!

Konferencja Microsoftu już za nami. Potwierdziły się wcześniejsze plotki odnośnie premiery nowego urządzenia – Surface Pro 3. Jak podaje producent, tablet ten został zaprojektowany po to, aby zastąpić klasycznego notebooka. Jest to również najpotężniejszy, najcieńszy i najlżejszy Surface Pro, jaki dotychczas powstał.

Surface Pro 3 jest większy od swoich starszych braci – Microsoft zdecydował się na wykorzystanie 12-calowego wyświetlacza działającego w rozdzielczości Full HD 2160 x 1440 pikseli. Nowy ekran jest o 38% większy od swojego poprzednika i posiada aż 50% więcej pikseli.


Surface Pro 3 z klawiaturą Type Cover

Dokładna specyfikacja techniczna zależna jest od wersji (będzie ich pięć). Wszystkie oparte są na procesorze Intel Core czwartej generacji (i3, i5 oraz i7 w zależności od wersji). Na pokładzie znajdzie się również od 4 do 8 GB pamięci RAM oraz od 64 do 512 GB przestrzeni. Konstrukcja zawiera także USB 3.0, mini DisplayPort oraz czytnik kart microSD.

Microsoft zapewnia, że Surface Pro 3 zaoferuje do 9 godzin ciągłego przeglądania internetu bez konieczności ładowania baterii. Grubość sprzętu wynosi zaledwie 9.1 mm, a jego waga nie przekracza 800 gram. Prowadzący prezentację nie odmówił sobie porównania do Macbooka Air, stawiając obydwa urządzenia na wadze. Wynik był raczej oczywisty – Surface Pro 3 jest lżejszy.

Tablet posiada także podpórkę, którą można teraz dowolnie regulować w zakresie 150 stopni. Pozwoli to dobrać odpowiedni kąt, zwiększając tym samym komfort pracy. Zmianie uległa również dołączania klawiatura – gładzik jest o 63% większy od swojego poprzednika. Klawiatura dostępna będzie w pięciu różnych kolorach.

surface-pro-3-klawiatura
Dołączana klawiatura dostępna będzie w pięciu kolorach

Ostatnią nowością jest specjalny długopis, którym można „pisać” po ekranie, tworząc tym samym notatki. Na jego końcu znajdziemy przycisk pozwalający w szybki sposób wykonać zrzut ekranu. Funkcję tę można połączyć z aplikacją OneNote, która automatycznie wyśle wykonane notatki na nasz dysk sieciowy.

Ceny Surface Pro 3 zaczynają się od 799 dolarów za najprostszą wersję. Poszczególne konfiguracje prezentują się następująco:

  • Intel Core i3, 64 GB and 4 GB of RAM – $799
  • Intel Core i5, 128 GB and 4 GB of RAM – $999
  • Intel Core i5, 256 GB and 8 GB of RAM – $1,299
  • Intel Core i7, 256 GB and 8 GB of RAM – $1,549
  • Intel Core i7, 512 GB and 8 GB of RAM – $1,949

Surface Pro 3 trafi do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady już 20 czerwca. Do 26 innych krajów zawędruje pod koniec sierpnia.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Microsoft prezentuje 12-calowego Surface Pro 3!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *