Microsoft podsumowuje rok 2012. Zobacz wideo

Firma z Redmond przygotowała w tym roku nowości we wszystkich głównych liniach produktowych. Z punktu widzenia konsumenta, był to przede wszystkim rok z Windows 8. Z nowym OS wprowadzono na rynek zupełnie inny interfejs użytkownika oraz ulepszone funkcje rdzenia, a także wersję Windows RT, system dla tabletów, dzięki któremu ten sam nowy interfejs został przeniesiony do architektury ARM.

Microsoft wydał także Windows Phone 8, w którym wprowadzono wiele ważnych nowych funkcji dla użytkowników, jak i skalowalność dla przyszłych rozszerzeń. WP8 pojawił się na dobrym sprzęcie: Nokia Lumia 920 i HTC 8X nieźle się sprzedają.

W tym roku pojawiła się również nowa wersja Office, sztandarowego produktu Microsoftu. Choć pakiet nie jest jeszcze dostępny na rynku, użytkownicy mogą wypróbować go za darmo już teraz. Nowa wersja przynosi lepszą integrację z innymi produktami firmy Microsoft oraz nowy, elastyczny program licencjonowania.

2012 był rokiem, w którym Microsoft poczynił pewne fundamentalne zmiany w zakresie strategii. Firma odchodzi od profilu producenta oprogramowania w kierunku dostarczyciela usług oraz sprzętu. Pierwszy krok w tym kierunku to wydanie tabletu Microsoftu: Surface.

Microsoft skupił się również wielu usługach, które otrzymały istotne ulepszenia w ciągu roku. Tak jest w przypadku SkyDrive, który zmienia się w kierunku lepszej integracji dysku z innymi produktami firmy Microsoft. Xbox Music to kolejna usługa, w której Microsoft pokłada duże nadzieje. Rozpoczęła się kilka tygodni temu i przynosi użytkownikom możliwość słuchania muzyki w strumieniu oraz umożliwia zakup utworów dla osobistej kolekcji.

Outlook.com to ostatnia usługa, o której warto wspomieć. Microsoft całkowicie przebudował Hotmail. Udało im się stworzyć bardzo prostą, bezpieczną i łatwą w użyciu usługę poczty internetowej.

Z pewnością, przed Microsoftem wiele jest jeszcze do zrobienia, a w wielu przypadkach dawny lider musi uczyć się od młodszej konkurencji, jednego nie można firmie z Redmond odmówić. To był bardzo pracowity rok Microsoftu.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *