SkyDrive ma już 200 mln użytkowników, Windows Live Mesh wkrótce ustąpi miejsca

W sierpniu Microsoft zrezygnował z aplikacji Windows Live Mesh w Windows Essentials 2012. Za jej pomocą można było synchronizować pliki na kilku komputerach działających w systemie Windows Vista i nowszych oraz Mac OS X. Jego miejsce zastąpiła usługa SkyDrive, która cieszy się ogromną popularnością. Teraz Microsoft oficjalnie potwierdził, że Windows Live Mesh już za 2 miesiące zostanie całkowicie usunięty.

W najnowszym poście na blogu SkyDrive, Microsoft ogłosił, że usługa wygasa 13 lutego 2013 roku. Firma podała, że właśnie rozpoczęła kontaktowanie się z użytkownikami, w sprawie przeniesienia ich materiałów do innych usług w taki sposób, aby nie stracili oni do nich dostępu. Live Mesh został wypuszczony w 2008 roku i w pewnym okresie miał nawet kilka milionów użytkowników. W dobie jednak rosnącego zainteresowania Chmurą usługa straciła na popularności, zaś obecnie na całym świecie korzysta z niej tylko ok 25 tys. osób. Przy okazji Microsoft pochwalił się, że SkyDrive nie tylko będzie lepszą opcją, ale także osiągnął właśnie 200 mln użytkowników. W takiej sytuacji trudno dziwić się podjętej decyzji.

Co ciekawe, Live Mash może pochwalić się ciekawą funkcją, której SkyDrive wciąż nie posiada. Chodzi tu o możliwość zdalnego uruchamiania swojego komputera. Microsoft jednak wprowadzi taką możliwość już wkrótce przy użyciu własnych narzędzi Remote Desktop Connection w połączeniu z oprogramowaniem LogMeIn Pro.

Źródło: SkyDrive Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *