Microsoft potwierdza nowości w Live SkyDrive

Na blogu Building Windows 8, prowadzonym w ramach serwisu MSDN, Steven Sinofsky opublikował wyczerpujący wpis, w którym potwierdził większość z niedawnych doniesień na temat nowości w usłudze Live Skydrive. Teraz (już oficjalnie) przypomnijmy sobie, co Microsoft na pewno zaprezentuje wraz z kolejnymi odsłonami usługi.

Niedawno informowaliśmy o nowościach, które mogą się pojawić w usłudze chmury internetowej Microsoftu – Live SkyDrive. Do tej pory firma milczała jednak na ten temat. Dopiero teraz doczekaliśmy się ich oficjalnego potwierdzenia. Wiadomo już, że na pewno możemy spodziewać się wydania aplikacji dedykowanej systemom Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8. Ma ona pozwalać na synchronizację danych z chmurą bezpośrednio z poziomu folderów systemu operacyjnego. Pojawić się ma również możliwość wgrywania na serwer plików o rozmiarze nieprzekraczającym 2GB. Microsoft zapowiedział także usprawnienia w funkcji dostępu zdalnego do pulpitu komputera.

SkyDrive to dysk internetowy, z którego korzysta obecnie 17 milionów użytkowników. Nowe funkcje mają się w nim pojawić w najbliższych miesiącach.

Źródło: MSDN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *