Office dla iPada jednak w produkcji

W Internecie pojawiło się niedawno zdjęcie, na którym zauważyć można pakiet Microsoft Office w wersji dla tabletu iPad. Sprawa wycieku jest o tyle ciekawa, że Microsoft początkowo zaprzeczył istnieniu takiej aplikacji, a kilka godzin później potwierdził, że trwają prace nad mobilnym pakietem Office dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS.

Do tej pory największym pakietem biurowym dla iPada był produkt firmy Apple – iWork. Serwis The Daily opublikował jednak zdjęcie, na którym można zobaczyć ekran startowy Office’a na iPadzie. Aplikacja działa w oparciu o interfejs użytkownika Metro, znany na przykład z systemu Windows 8 czy Windows Phone 7. Redaktorzy serwisu donoszą również, że Microsoft zintegrował z mobilnym Officem swoją usługę dysku internetowego, dzięki czemu pliki można zapisywać bezpośrednio w Internecie i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Microsoft stwierdził jednak, że wszystkie informacje (w tym samo zdjęcie) są nieprawdziwe. Po zapewnieniach redaktorów serwisu The Daily, że widzieli działającą wersję aplikacji, firma postanowiła zmienić swoje stanowisko w tej sprawie i potwierdzić chęć wydania Office’a dla iPada.

Źródło: The Daily

One thought on “Office dla iPada jednak w produkcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *