Microsoft prezentuje dedykowany kontroler do Xbox Series X

Xbox Series X kontroler

Gracze oczekujący nowej konsoli od Microsoftu zapewne są niezwykle szczęśliwi. Gigant z Redmond ujawnił wczoraj pełną specyfikację techniczną Xbox Series X. Część plotek się potwierdziła, a inne zostały zanegowane.

Jak powszechnie wiadomo, wygodny kontroler to akcesorium wręcz niezbędne do przyjemnej gry na konsoli. Pady tworzone przez Microsoft od lat zachwalane są przez miliony użytkowników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że koncern stara się z każdą nową konsolą je udoskonalać. Nie inaczej jest w przypadku dedykowanego kontrolera do Xboksa Series X.

Źródło: Microsoft

Sama bryła nie uległa większym zmianom. Poprawki widać jednak na froncie pada. Microsoft postanowił pójść śladem Sony i dodać dedykowany przycisk umożliwiający udostępnienie nagrania lub zrzutu ekranu. Dodatkowo zmieniony został D-pad, który jest – według zapewnień projektantów – „precyzyjnie dostrojony pod niemalże każdy kciuk”.

Źródło: Microsoft

Dla wygody zaokrąglono także bumpery oraz zmniejszono przerwę między tylnymi przyciskami. Ma to zwiększyć komfort u osób z małymi dłońmi i nie odbierać go użytkownikom z większymi palcami. Nie można nie wspomnieć również o funkcji Dynamic Latency Imput, która ma na celu zmniejszenie opóźnienia pomiędzy wciskaniem klawisza na kontrolerze, a akcją na telewizorze.

Źródło: Microsoft

Źródło: Xbox.com via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *