Microsoft przyznaje, że poprawka KB4512941 może przysporzyć pewne problemy

Windows 10

Nie dalej jak przedwczoraj informowaliśmy Was o felernej aktualizacji Windowsa 10, która na niektórych komputerach spowodowała problemy ze zbyt wysokim zużyciem procesora. Do sprawy odniosła się właśnie firma Microsoft, która oficjalnie potwierdziła istnienie błędu w poprawce o numerze KB4512941.

Przypominamy, że instalacja opcjonalnej łatki aktualizującej system Windows 10 do buildu 18362.329 powoduje w pewnych przypadkach przypisanie nawet aż 40% mocy obliczeniowej procesora do procesu SearchUI.exe związanego wyszukiwarką i asystentem głosowym Cortana. Wprawdzie Microsoft w swoim oświadczeniu napisał, że problem dotyczy SeachUI.exe (sic!), ale jest to po prostu niefortunna literówka. 

Microsoft jednocześnie nie podał daty wdrożenia poprawki, ale ta zapewne ukaże się 10 września, przy okazji Patch Tuesday. Przypominamy, że gigant z Redmond w każdy drugi wtorek miesiąca wydaje zestaw poprawek dla Windowsa 10, które powinno się instalować.

Jak poradzić sobie ze zbyt wysokim zużyciem procesora przez SearchUI.exe?

Najłatwiej będzie odinstalować poprawkę KB4512941 z poziomu menu “Ustawienia”, “Aktualizacja i zabezpieczenia”, “Wyświetl historię aktualizacji”, “Odinstaluj aktualizacje”.

Alternatywnie, możecie edytować wpis w rejestrze, który zakazuje wyszukiwarce z Menu Start wysyłania zapytań o lokalne wyniki wyszukiwania do Bing (zmieniamy wartość “Reg Name: BingSearchEnabled” w kluczu

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search na “Reg Value: 0”). 

Źródło: Twitter, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *