Microsoft Surface – niesamowity tablet od Microsoftu

Jest 2:23 w nocy. W momencie, gdy większość z was spała, Microsoft zaprezentował urządzenie, które już zaraz po prezentacji okrzyknięte zostało hitem. Mowa tu o tablecie firmy z Redmond. Jednak czy aby na pewno możemy nazwać go w ten sposób? Jedno jest pewne – Szanowni Państwo – mamy jedynego konkurenta iPada!

Microsoft Surface to tablet o grubości 9,3mm z portem USB w wersji 2.0, kamerą do wideorozmów i obudową VaporMg. “Mg” w nazwie nie jest przypadkowe, bowiem obudowa tego urządzenia wykonana została z magnezu. Całość okala ochraniacz, który można również wykorzystać jako stojak do urządzenia. Surface wyposażono w ekran Full HD o rozdzielczości 10,6 cala. Całość działa oczywiście dzięki systemowi Windows 8.Specjalne etui znajdujące się w zestawie można wykorzystywać również jako klawiaturę z obsługą multi-touch, dzięki czemu całość w jednej chwili można zamienić w rozszerzoną wersję netbooka.

Urządzenie dostępne będzie w wersjach 32 i 64-bitowej. Jeśli chodzi o ilość wbudowanej pamięci na dane, to będzie ona wynosiła nawet 128GB. A cena? W przypadku wersji podstawowej ma być ona niewiele większa od cen innych tabletów. Z kolei wersja rozszerzona (Pro) kosztować będzie tyle co Ultrabooki.

W chwili obecnej nie podano szczegółowej daty premiery urządzenia. Można się jednak spodziewać, że nastąpi ona wraz z premierą Windowsa 8.

2 thoughts on “Microsoft Surface – niesamowity tablet od Microsoftu

  1. Ta klawiatura i możliwość korzystania jak z laptopa to bardzo dobry pomysł. Ciekawe czy to cudo ma odbiornik GPS? Ale i tak chyba byłoby nieco za duże do zwykłego samochodu osobowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *