Microsoft Surface Studio – zobacz co jest w środku

Microsoft Studio ifixit

Microsoft Surface Studio to sprzęt, który na wielu osobach zrobił niesamowite wrażenie. Pierwsze dostawy komputera przewidziane były na połowę grudnia, jednak amerykańska firma nieco przyspieszyła premierą samego urządzenia i rozpoczęła wysyłkę.

Serwisanci z iFixit postanowili sprawdzić, co znajduje się w środku sprzętu oraz czy jest on trudny w naprawie. Największym zaskoczeniem w Microsoft Studio jest obecność procesora ATSAMS70N21 – to 32-bitowa jednostka, która odpowiada za wyświetlacz PixelSense. Microsoft Studio posiada więc dedykowane rozwiązania odpowiadające za ekran.

Finalnie, sam sprzęt otrzymał aż 5 na 10 punktów w kwestii naprawy, co jest naprawdę niezłym wynikiem biorąc pod uwagę większość obecnie dostępnej w sklepach elektroniki. Warto pamiętać, iż w Surface Studio będziemy mogli bez problemu otworzyć obudowę oraz wymienić najważniejsze części, takie jak dysk HDD i SSD oraz wyświetlacz (!).

Niestety w przypadku pamięci operacyjnej RAM oraz procesora i grafiki sprawa już nie wygląda tak kolorowo – te części zostały przylutowane na stałe do płyty głównej i nie da się ich zmienić. Pamiętajcie o tym przy wyborze konfiguracji urządzenia. Patrząc jednak na stopień zaawansowania konstrukcji oraz jego prostotę w naprawie można od razu powiedzieć – jest dobrze.

Na pewno pod względem serwisu, model Studio będzie sprawował się lepiej niż iMac od Apple.

Źródło: iFixit via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *