Microsoft szczegółowo prezentuje pad od Xbox One

W sieci pojawia się całkiem sporo informacji na temat akcesoriów, które znajdą się w zestawie wraz z konsolą Xbox One. Kilka dni temu mieliśmy okazję oglądać unboxing sprzętu. W dniu dzisiejszym Microsoft udostępnił film, na którym popularny Major Nelson wraz z Zulfi Alamem omawiają poszczególne aspekty nowego kontrolera.

Dowiadujemy się z niego między innymi tego, że nowy pad nie będzie posiadał śrubek, dzięki czemu kilkugodzinna sesja przed konsolą nie będzie męcząca dla naszych rąk. Poprawiono również ergonomię oraz ulepszono działanie grzybków. Zmiany zachodzą także w sposobie wibracji – według Zulfiego Alama gracz odczuje różnicę pomiędzy strzałem z karabinu snajperskiego, a dla przykładu z bazooki.

Kilka słów powiedziano również o sposobie łączności. Pada można używać bezprzewodowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć go za pomocą kabla USB do konsoli. W przypadku trybu bezprzewodowego popracowano nad opóźnieniem, które jest teraz o wiele mniejsze, niż w przypadku kontrolera do Xbox 360.

Pad do Xbox One bez dodatków będzie kosztował 60 dolarów.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *