Zobacz materiał z unboxingu konsoli Xbox One

Microsoft przygotował specjalną niespodziankę dla fanów konsoli Xbox One. Mowa o materiale wideo z unboxingu konsoli nowej generacji. Film zawiera wiele ciekawostek o nowej konsoli i napędzających ją podzespołach. Usiądźcie wygodnie i oglądajcie…

W materiale wideo można zobaczyć unboxing konsoli Xbox One w wersji Day One – w zestawie znajdzie się specjalne opakowanie Day One, specjalny kontroler Day One z chromowanym przyciskiem kierunkowym (D-pad) oraz cyfrowe osiągnięcie Day One. Zestaw będzie dostępny w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Na pokładzie urządzenia znajdą się: dysk twardy 500GB, napęd Blu-ray ładowany szczelinowo, port IR, złącza wejścia i wyjścia HDMI, interfejs S/PDIF, port sensora Kinect, trzy porty USB 3.0 Super Speed, złącze sieciowe do połączenia kablowego oraz blokada Kensington Security Slot.

Konsola Xbox One, sensor Kinect – a nawet kable HDMI i zasilacz sieciowy – zostały wykończone błyszczącym, czarnym lakierem, z uwzględnieniem współczynnika 16:9 w każdym elemencie. Skupienie na szczegółach było zamierzone i pokazuje jak każdy z komponentów zestawu został zaprojektowany spójnie z designem Xbox One.

Nowy sensor Kinect został przeprojektowany pod kątem rozpoznawania ruchów i sterowania głosowego, wyposażono go w kolorowa kamerę HD 1080p do rozmów wideo w Skype oraz poszerzono pole widzenia czujników. Sensor głębi zapewni większą dokładność pomiaru w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Na pokładzie znajdą się też cztery mikrofony i czujnik podczerwieni.

Kontroler Xbox One został przeprojektowany w ponad 40 kluczowych aspektach, wśród nich znajdzie się dokładniejszy przycisk kierunkowy D-pad, nowe gałki analogowe z powłoką zapobiegającą ślizganiu się czubków palców, nowe przyciski menu i podglądu, przeprojektowane przyciski trigger i button zapewniające dokładniejszą reakcję na docisk, jak również spusty z funkcją wibracji. Pokrywa akumulatora w kontrolerze Xbox One została zespojona z jego tylną płaszczyzną, dla większego komfortu użytkowania. Kontrolera można używać w trybie bezprzewodowym (używając standardowych baterii AA lub akumulatorów AA) lub przewodowo, przez port micro-USB. Kabel micro-USB służy jednocześnie jako ładowarka akumulatorów, z zestawem Xbox One Play & Charge Kit.

Funkcja rozmów głosowych w Xbox One oferuje trzykrotnie szybsze próbkowanie dźwięku, w porównaniu z Xbox 360. Najwyższą jakość rozmów przez Headset Xbox One gwarantują nowy głośnik i mikrofon, korzystające z mocniejszego procesora dźwięku. Słuchawka jest również lżejsza (waży zaledwie 44g), a wykończenie nausznika zapewni komfort korzystania z urządzenia zarówno na prawym, jak i na lewym uchu. Wyciszeniem i poziomem głośności można sterować bez zdejmowania rąk z kontrolera.

Albert Penello, dyrektor ds. planowania produktu Xbox One, opowiedział też o kilku szczegółach na temat Xbox One:

“Mówiąc o kablu HDMI 4K, mówimy serio. Dołączony do zestawu kabel to sprzęt HDMI Kategorii 2, przystosowany do przesyłania obrazu w jakości 1080P, 3D i 4K, zgodnie ze specyfikacją HDMI 1.4. Wbudowany moduł łączności bezprzewodowej w Xbox 360 pracował w standardzie pojedynczego pasma A/B/G/N @ 2.4ghz. Nadajnik w Xbox One obsługuje również standard A/B/G/N, ale w trybie dwóch pasm, na częstotliwościach 2.4GHz i 5GHz.

Konsola zaprezentowana w materiale wideo to jeden z pierwszych egzemplarzy produkcyjnych – na świecie jest ich mniej niż 20 (tak, w środku znajduje się procesor graficzny 853MHz). Podłączając kontroler do konsoli za pomocą kabla micro-USB, nadajnik wewnętrzny zostaje wyłączony, a przesył danych odbywa się przewodowo. W tym trybie, kontroler będzie działać nawet bez baterii.”

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *