Premiera Windows 8.1 możliwa w każdym momencie

Microsoft wypuścił wersję testową Windowsa 8.1 pod koniec czerwca, jednakże do tej pory nie wiemy, kiedy zadebiutuje jego finalna odsłona. Według Mary Jo Foley z serwisu ZDNet, która powołuje się na swoje źródła wewnątrz struktur Microsoftu, premiera aktualizacji do Windows 8 może nastąpić w każdym momencie.

Mary Jo Foley znana jest z dość trafnego „przewidywania” kolejnych kroków Microsoftu, dlatego też i w tym przypadku warto powierzyć jej odrobinę zaufania. W swoim programie emitowanym za pomocą serwisu Twit.tv oznajmiła, że Microsoft jest już na ostatniej prostej. Nowy system przechodzi finalne testy i w każdym momencie może zostać ogłoszony jako gotowy do dystrybucji.

Oczywiście premiera dla zwykłych użytkowników nastąpi nieco później. System w pierwszej kolejności zostanie wysłany do producentów sprzętu, którzy będą mogli przygotować swoje notebooki i tablety oparte na Windowsie 8.1.

Można jednak spekulować, że oficjalna premiera systemu nastąpi w przeciągu kilku następnych tygodni. Być może Microsoft zorganizuje z tej okazji specjalny event, podobnie jak zrobił to niespełna rok temu podczas premiery „Ósemki”.

Windows 8.1 w wersji testowej można pobrać całkowicie za darmo z działu download, natomiast w tym miejscu znajduje się szczegółowy poradnik dotyczący jego instalacji.

Źródło: Windows Weekly – Twit.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *