Microsoft Translator nie będzie już działać na Windows 10 Mobile..

Microsoft Translator

Windows 10 Mobile był jednym z ambitnych planów Microsoftu na podbicie rynku systemów mobilnych. Niestety rozpędzonadziesiątka zderzyła się z rzeczywistością i porządnie od niej odbiła. OS od giganta z Redmond nie zdołał rywalizować z iOS i Androidem i po wielu latach staczania się w dół, już w grudniu tego roku czeka go ostateczny koniec wsparcia. Kolejni programiści przestają pracować nad apkami dla Windowsa 10 Mobile, w tym nawet sam Microsoft.

Kolejną aplikacją, która wraz z końcem tego roku przestanie działać na urządzeniach z Windowsem 10 Mobile jest Microsoft Translator. Jeszcze w tym miesiącu znikną wszelkie drogi oficjalnego pobrania appki, a w październiku wycofana zostanie opcja rozpoznawania mowy.

Aplikacja Microsoft Translator na Windows 10 Mobile nie będzie dostępna w sklepie Microsoft Store od kwietnia 2019 r. Jeśli obecnie używasz aplikacji na mobilnej wersji Windowsa 10, tłumaczenie tekstu będzie Ci nadal działać, ale rozpoznawanie mowy nie będzie dostępne od 15 października 2019. Tłumacz będzie nadal wspierany i ulepszany w aplikacji dla Windows 10 na PC ”- wyjaśnia Microsoft.

Oczywiście gigant z Redmond zachęca przy tym na przesiadkę na urządzenie z Androidem, bądź iOS. Na tych platformach Translator nadal będzie wspierany, a nawet teraz oferuje bardziej zaawansowane funkcje i więcej języków.

Źródło: Uservoice via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *