Microsoft udostępnił łatki z nowymi mikrokodami dla procesorów Intela. Czy procesory zwolnią?

Procesor Windows 10

Na wielu użytkowników komputerów czeka bardzo poważna aktualizacja. Microsoft udostępnił właśnie łatkę z nowymi mikrokodami dla procesorów Intela, dotyczącą wszystkich użytkowników systemu Windows 10 w wersjach od 1507 do 1909. Warto zainstalować ją niezwłocznie, bowiem rozprawia się ona z niezabezpieczonymi podatnościami tychże procesorów na atak.

Udostępnione właśnie poprawki dotyczą procesorów z rodziny Denverton, Sandy Bridge, Sandy Bridge E, EP, a także Valley View i Whiskey Lake U. Spośród wymienionych układów najpopularniejszymi są procesory Whiskey Lake U (8. generacja) spotykana w laptopach. Wiele nowszych procesorów otrzymało poprawki mniej więcej pół roku temu.

W przypadku różnych wersji systemu Windows 10 poprawki oznaczone są różnymi numerami. Po przejściu do witryny Windows Update łatkę odpowiednią dla Waszej wersji systemu będziecie musieli zainstalować ręcznie. Instalacja jest opcjonalna i możecie z niej zrezygnować. Nie wiadomo jeszcze jaki wpływ na wydajność wymienionych wyżej procesorów będą miały poszczególne aktualizacje.

To kolejna już taka na przestrzeni ostatnich lat aktualizacja wypuszczana w związku z hardware’owymi lukami bezpieczeństwa procesorów Intela. Poprzednie aktualizacje rozprawiające się z podatnościami Meltdown i Spectre wsławiły się odczuwalnym ograniczeniem mocy obliczeniowej wybranych układów (do 10%), co oczywiście nie spodobało się ich użytkownikom.

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *