Microsoft ujawnia patent “niepozornego trybu” w smartfonach

Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show, Microsoft zaskoczył wszystkich szybszą niż się spodziewano prezentacją projektu IllumiRoom. Teraz na światło dzienne wyszedł kolejny innowacyjny w założeniach patent, który tym razem może znacząco ułatwić życie posiadaczom Windows Phone.

Wprawdzie Microsoft nie zdecydował się jeszcze na nazwę swojego pomysłu, jednak pojawił się wstępny opis z prezentacją graficzną. Zapewne każdemu zdarzyła się sytuacja, że pomimo włączonej blokady, telefon uruchomił się bez naszej wiedzy, np. w kieszeni. Innym razem oglądając film w kinie ktoś niespodziewanie zadzwonił, a w dodatku dźwięk był włączony. Nowy patent w założeniach ma wyeliminować podobne przypadki. Zdjęcie po lewej stronie pokazuje telefon w stanie aktywnym, natomiast po prawej w tzw. “niepozornym trybie”. W praktyce oznaczać to może, że specjalne czujniki obecne w smartfonie mają analizować otoczenie i wygaszać tryb standardowy, zostawiając np. wyłącznie godzinę lub wykrzyknik symbolizujacy, że ktoś do nas dzwonił. Jako przykład podawane jest wspomniane już kino, gdzie telefon miałby reagować w momencie gaszenia światła.

inconspicuous-patent

Na dzień dzisiejszy za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły odnośnie wprowadzenia patentu w życie. Biorąc jednak pod uwagę zaskoczenie jakie zaprezentowała nam firma z Redmond w przypadku IllumiRoom, być może wcale nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *