Microsoft wycofuje podstawową pomoc techniczną dla systemu Windows 7

Microsoft od wielu miesięcy próbuje przekonać nowych użytkowników do przesiadki na Windows 8/8.1. Użytkownicy długo nie mogli się przekonać, jednak wraz z zakończeniem wsparcia dla Windowsa XP udało się częściowo zrealizować zamierzony plan. Dzisiaj nastąpi kolejny etap, mający zmotywować do przesiadki na najnowszy system – dokładnie 13 stycznia zostanie wycofana podstawowa pomoc techniczna dla systemu Windows 7 z Service Pack 1. Co to oznacza dla użytkowników?

Windows 7 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Definitywny koniec wsparcia mógłby przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Klienci korzystający z „siódemki” do użytku domowego nie powinni w praktyce odczuć większych zmian, bowiem wciąż obowiązywać będzie wsparcie dodatkowe, które wygasa dopiero 14 stycznia 2020 roku (choć termin może zostać skrócony w niedalekiej przyszłości).

Wszystkie poprawki systemu i aktualizacje związane ze stabilnością i zabezpieczeniami nadal będą aktualne. Najbardziej zmiany mogą odczuć klienci biznesowi, którzy za dodatkowe funkcje czy patche niezwiązane z ochroną i stabilnością będą musieli zapłacić. Wiadomo również, że użytkownicy Windows 7 ostatecznie nie otrzymają DirectX 12, choć jeszcze niedawno zaprzeczano tym pogłoskom.

Microsoft przekonuje, że nadchodzący Windows 10 powinien spodobać się w szczególności użytkownikom „siódemki”, jednak tylko posiadacze wersji Windows 8/8.1. będą mieli dostęp do darmowej aktualizacji. Więcej informacji na temat cyklu wsparcia technicznego produktów Microsoftu można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: Microsoft, Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *