Microsoft załata 11 luk w pakiecie Office

Jak zapowiada Microsoft, w ramach wtorkowych aktualizacji otrzymamy trzy biuletyny związane z bezpieczeństwem systemu. Dzięki nim zostanie naprawionych 11 luk w zabezpieczeniach Microsoft Office, VPN i Unified Access Gateway. Jeden z biuletynów ma “krytyczny” wskaźnik ważności, a pozostałe dwa oceniane są przez Microsoft jako “ważne”.

Oprócz Microsoft Forefront Unified Access Gateway, oprogramowanie uwzględnione w aktualizacji to Office XP Service Pack 3, Office 2003 Service Pack 3, Office 2007 Service Pack 2, Office for Mac 2011 oraz 32-bitowe i 64-bitowe wersje pakietu Office 2010.

W tej chwili Microsoft ma także problemy z przeglądarką Internet Explorer 6, 7 i 8. Jak ujawniono wczoraj, browser był wykorzystywany do ataków na określone cele. Pracownicy danej firmy otrzymywali mail z linkiem do witryny zawierającej kod exploita kierowany na przeglądarkę Internet Explorer. Atak może spowodować przedostanie się napastnika do systemu i może doprowadzić do przejęcia kontroli nad komputerem.

Więcej informacji o listopadowych biuletynach znaleźć można tutaj: Microsoft Security Bulletin Advance Notification for November 2010.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *