Sprzedaż urządzeń Windows Phone 7 przerosła oczekiwania

Jednym z najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku dla Microsoftu była premiera systemu Windows Phone 7. Gigant zainwestował ogromne środki w stworzenie nowej platformy dla smartfonów. Teraz gdy system jest już na rynku producentowi pozostaje czekać na wyniki sprzedaży, które jak się okazuje mogą być zaskakująco dobre.

Jak twierdzi Morgan Stanley z BusinessInsider, w ostatnim kwartale 2010 roku klienci kupią od 3,5 do 4 milionów urządzeń z Windows Phone 7. Najnowsze raporty wskazują, że w Europie i Australii telefony sprzedają się znacznie lepiej niż oczekiwano. Niektórzy operatorzy, np. niemiecki o2 czy australijski Telstra, borykają się z problemem wyczerpania zapasów urządzeń HTC Mozart i HD7. Podobna sytuacja już wkrótce spotka klientów brytyjskiej sieci Orange.

Jak widać, system wydany przez korporację spotyka się ze znakomitym przyjęciem. Platforma WP7 jest sukcesywnie wprowadzana na całym świecie. W końcu Microsoft nawiązał walkę w dziedzinie, w której firma była opóźniona od wielu lat.

Źródło: BusinessInsider

One thought on “Sprzedaż urządzeń Windows Phone 7 przerosła oczekiwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.