Obsługa zewnętrznych adresów e-mail w Hotmail

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft wprowadził wiele nowych funkcji w usłudze Hotmail, które sprawiły że korzystnie z poczty elektronicznej w oknie przeglądarki stało się bardziej użyteczne. Zespół rozwijający usługę poinformował o kolejnej nowości – jest nią obsługa dowolnego adresu e-mail przez interfejs Hotmail’a.

Jak tłumaczy Dick Craddock na blogu Windows Live nowa funkcjonalność została wprowadzona aby ułatwić życie użytkownikom, którzy nie chcą zmieniać dotychczasowego adresu poczty elektronicznej. Internauci są często przywiązani do jednego adresu ze względu na jego zastosowanie w wielu serwisach jako dane do logowania, itp. Od teraz Hotmail umożliwia autoryzację dowolnego adresu poczty elektronicznej przy pomocy protokołu POP.

W momencie przypisania nowego adresu e-mail w Hotmail’u użytkownik może ściągać pocztę, a także wysyłać wiadomości przy pomocy swojego adresu. Jednocześnie otrzymuje dostęp do wielu przydatnych funkcji Hotmail’a: udostępnianie zdjęć, SmartScreen, synchronizacja przez ActiveSync, wysyłanie automatycznych odpowiedzi, Facebook Chat, itd.

Nowa usługa powinna pojawić się we wszystkich wersjach Hotmail’a w ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *