Microsoft zamierza ufundować centrum badań w Moskwie

Microsoft ogłosił w poniedziałek podpisanie umowy, która obejmuje stworzenie centrum technologicznego w Skolkowie pod Moskwą. Pod umową podpisy złożyli Steve Ballmer oraz Wiktor Vekselberg, który jest odpowiedzialny za projekt.

Zgodnie z planem, Microsoft zainwestuje we wspomniany projekt oraz opracuje i dostarczy technologię wspierającą edukację rosyjskich studentów i profesorów. Jest to o tyle ciekawe, że tydzień temu Rosjanie zapowiadali stworzenie własnego systemu operacyjnego finansowanego przez rosyjski rząd. Czy była to jedynie szachowa zagrywka w wykonaniu mistrzów tej gry?

Dzięki projektowi rosyjscy studenci będą uczyć się technologii w specjalistycznych szkołach Microsoftu i będą mogli odbywać staże w ośrodkach firmy, w tym: Microsoft Research w Cambridge oraz w ośrodku w Redmond.

“Cieszymy się z powodu przyjęcia tak ważnego gracza rynku IT jak Microsoft na członka projektu Skolkovo” stwierdził Vekselberg w komunikacie prasowym firmy Microsoft. “Ogromne doświadczenie korporacji, zarówno w tworzeniu nowatorskich produktów i rozwiązań IT w organizacjach, we wspieraniu badań oraz tworzeniu ekosystemu sprzyjającego innowacyjności, może być bardzo przydatne dla rozwoju projektu”.

CEO Steve Ballmer powiedział “Jesteśmy dumni z powodu uczestnictwa w projekcie Skolkovo, który stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia innowacyjności technologii i modernizacji rosyjskiej gospodarki.”

Microsoft planuje zainwestować dziesiątki milionów dolarów rocznie w ramach projektu. Na początku tego roku Cisco poinformowało także o zainwestowaniu 1 mld dolarów w ten sam projekt. Jak twierdzi Vekselberg, do powstania centrum będą potrzebne łączne wpływy inwestorów w wysokości około 180-200 mld rubli (4,3-4,8 mld Euro, 5,9-6,7 mld USD).

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *