Windows Live Messenger zostanie oficjalnie zamknięty

Windows Live Messenger, znany wcześniej jako MSN Messenger to jeden z pierwszych komunikatorów Microsoftu, który rozwijany był przez kilkanaście lat. Do dziś korzysta z niego wielu użytkowników na świecie, jednak już pod koniec października usługa zostanie zamknięta. Firma z Redmond znalazła jednak sposób, aby przekonać potencjalnych klientów do alternatywnych rozwiązań.

Informacja o zamknięciu Windows Live Messenger pojawiła się już w ubiegłym roku. Microsoft nie ukrywa, że główną przyczyną tej decyzji jest koncentracja na komunikatorze Skype. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pragną przesiadki na rekomendowany komunikator, co widoczne jest szczególnie w Chinach. Microsoft zapowiedział, że stali użytkownicy otrzymają kupon o wartości 2 dolarów do wykorzystania na rozmowy za pośrednictwem Skype’a. Czy uda się w ten sposób przekonać niezdecydowanych?

Przypominamy, że MSN Messenger pierwotnie zadebiutował w 1999 roku, zaś w Chinach pojawił się dopiero sześć lat później. Komunikator kończy swoją działalność z dniem 31 października bieżącego roku.

Źródło: TechNode

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *