Windows 8 w końcu wyprzedził Windows XP

Windows 8 to obecnie najnowszy system Microsoftu, mimo to nie zdobył on zbyt dużej popularności wśród użytkowników, co negatywnie odbiło się na jego wynikach. W sierpniu po raz pierwszy Ósemka zdołała wyprzedzić leciwego i niewspieranego już Windowsa XP.

Według statystyk dostarczonych przez StatCounter, Windows 8 w sierpniu po raz pierwszy był zainstalowany na większej liczbie komputerów, niż Windows XP. Do osiągnięcia tego wyniku potrzebne były niespełna dwa lata. Tyle bowiem Ósemka znajduje się już na rynku.

Nie należy tego postrzegać jako wielki sukces, bowiem na pierwszym miejscu znajduje się niedościgniona Siódemka. Jest ona zainstalowana na 55,74% wszystkich komputerów. Windows XP od momentu zakończenia wsparcia traci coraz więcej użytkowników i aktualnie jest zainstalowany na 14,33% wszystkich urządzeń.

To właśnie dlatego Ósemka zdołała przebić się wyżej. System ten funkcjonuje już na 15,55% wszystkich maszyn. Wynik ten został osiągnięty po dodaniu zasięgu Windows 8 oraz Windows 8.1.

Tymczasem Microsoft pracuje już nad kolejną edycją swojego systemu. Ta zostanie prawdopodobnie zaprezentowana szerszej publice już pod koniec przyszłego miesiąca. Być może Windows 9 zdoła powtórzyć sukces znakomitej Siódemki.

Źródło: StatCounter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *