Co nowego przynosi aktualizacja OneDrive (3 platformy)?

Nowa strategia Microsoftu zakłada dostarczanie wysokiej jakości aplikacje na wszystkie dostępne platformy – także na Androida oraz iOS. Z tego też względu gigant z Redmond zapowiedział kolejną aktualizację aplikacji OneDrive, która zadebiutuje na wszystkich popularnych systemach. Co nowego?

OneDrive na Androida otrzyma możliwość obsługi konta prywatnego oraz firmowego z poziomu jednej aplikacji. Użytkownicy nie będą się zatem musieli logować do osobnej pozycji, by zarządzać wszystkimi dostępnymi plikami. Program będzie ponadto sygnalizować, z którego dysku aktualnie korzystamy, by uniknąć niepotrzebnych pomyłek.

Aplikacja umożliwia teraz zabezpieczenie dostępu do plików poprzez czterocyfrowy kod PIN. Dzięki temu niepowołane osoby nie będą miały możliwości przeglądania naszych folderów, nawet jeżeli wejdą w posiadanie naszego smartfona. Microsoft poprawił również szybkość procesu wgrywania zdjęć z aparatu.

onedrive android
OneDrive na Androida

OneDrive na iOS otrzymał przede wszystkim możliwość wyszukiwania wybranych plików. Wystarczy przeciągnąć palcem w dół, aby wyświetliła się belka, w której możemy wpisać wybrane zapytanie. Z pewnością ułatwi to pracę z plikami.

Aplikacja na urządzenia od Apple została wzbogacona także o sekcję „Wszystkie zdjęcia”, w której wyświetlane są nasze fotografie z podziałem na daty.

onedrive ios
OneDrive na iOS

Użytkownicy Windows Phone 8.1 otrzymali natomiast możliwość dostępu do kosza, skąd można przywrócić pliki, które zostały przypadkowo usunięte.

OneDrive Windows Phone
OneDrive na Windows Phone

Najnowsze aktualizacje OneDrive dla poszczególnych platform powinny się pojawiać w przeciągu nadchodzących dni.

Źródło: blog.onedrive.com

1 thoughts on “Co nowego przynosi aktualizacja OneDrive (3 platformy)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *