Następna aktualizacja Windows 7 i 8.1 nie naprawi problemu z antywirusami?

Windows 7, 8.1

Microsoft opublikował zapowiedź comiesięcznych aktualizacji dla systemów Windows 7 i 8.1, które zostaną udostępnione w maju. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że w liście zmian nie znajdziemy wzmianki na temat rozwiązania problemów, które pojawiły się wraz z kwietniową aktualizacją. 

Poprawki udostępnione na początku bieżącego miesiąca okazały się dla wielu użytkowników prawdziwą zmorą. Na urządzeniach z systemem Windows 7/8.1 i zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym wybranych producentów (m. in. Sophos, Avira, ArcaBit, Avast i McAfee) występują poważne błędy, w niektórych przypadkach po zainstalowaniu łatek nie można nawet uruchomić maszyny. 

ArcaBit i Avast udostępnili już stosowne poprawki podczas gdy inne firmy wciąż współpracują z Microsoftem nad wyeliminowaniem irytujących błędów. Ratunkiem dla pozostałych użytkowników może okazać się usunięcie ostatnich aktualizacji. 

Wciąż nie wiadomo kiedy sami producenci lub Microsoft udostępnią stosowne aktualizacje. Wiele wskazuje jednak na to, że po instalacji majowych pakietów, problemy mogą nadal występować. 

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *