Niepewna przyszłość technologii Silverlight

Podczas pierwszego dnia konferencji MIX11, na której spotykają się projektanci i deweloperzy stron internetowych z całego świata, zaprezentowano pierwszą wersję Platform Preview Internet Explorera 10. Przedstawiciele Microsoftu sporo czasu poświęci na omówienie możliwości jakie daje standard HTML5 jednocześnie spychając technologię Silverlight na drugi plan.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft będzie powoli odchodził od Silverlighta na rzecz HTML5. Podczas prezentacji Tim O’Brien stwierdził, że HTML5 ewoluował i w obecnej formie nie posiada wielu ograniczeń technicznych, które zapoczątkowały stworzenie Silverlighta. Deweloperzy zdecydowanie chętniej tworzą aplikacje w standardzie HTML5 ponieważ można je uruchomić na zdecydowanie większej ilości platform niż ma to miejsce w przypadku technologii Microsoftu.

Silverlight nadal będzie miał swoje miejsce choćby na rynku zarządzania prawami cyfrowymi czy w technikach strumieniowego przesyłania wideo. “Nie ma jednej odpowiedzi do wszystkich zadań programistycznych” – powiedział O’Brian.

Warto wspomnieć, że zgodnie z zapowiedziami jutro na konferencji MIX11 zaprezentowany zostanie Silverlight 5 beta.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *