Nokia Asha i Nokia X przestaną istnieć

Wczoraj informowaliśmy, że Microsoft przeprowadza restrukturyzację w swojej firmie i z tego też względu 18 tysięcy pracowników zostanie zwolnionych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że seria smartfonów z Androidem – Nokia X, przestanie istnieć. CEO Microsoftu – Satya Nadella, dołożył do tego Nokię Ashę.

Microsoft chce się skupić wyłącznie na urządzeniach z systemem Windows Phone. Nokia Asha oraz telefony oparte na systemie Series 40 przestaną istnieć w przeciągu 18 miesięcy. Do tego czasu Microsoft będzie oferował wsparcie techniczne dla tych urządzeń, jednak nie zaimplementuje w nich już żadnych nowości oraz większych poprawek.

Nokia X również przestanie istnieć. Część modeli zostanie wcielona do serii Lumia. Chodzi tu przede wszystkim o design, bowiem wszystkie smartfony będą napędzane przez system Windows Phone. Aktualne modele Nokii X pozostaną na rynku przez następne 18 miesięcy. Po tym czasie nie będzie już możliwości kupna fińskiego smartfona z Androidem.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft chce inwestować wyłącznie w system Windows Phone, który z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność. Amerykańska firma nie chce się rozdrabniać na poszczególne platformy, a jej głównym celem jest nadrobienie strat do konkurencji w postaci Androida oraz iOS.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Nokia Asha i Nokia X przestaną istnieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *