Masowe zwolnienia w Microsoft

Microsoft poinformował właśnie, że szykuje się największa w historii firmy fala zwolnień pracowników. Jest to związane z restrukturyzacją, jaką amerykański gigant rozpoczął pod wodzą nowego szefa. Satya Nadella wypowiedział się również na temat przyszłości smartfonów Nokia X opartych na Androidzie.

Zwolnienia najboleśniej odczują pracownicy byłej Nokii. To właśnie tam ze swoją pracą pożegna się ponad 12,5 tysiąca osób. Dołączą do nich także członkowie innych oddziałów należących do amerykańskiej firmy.

Głównym powodem zwolnień jest restrukturyzacja Microsoftu. Nowa strategia firmy ma być bardziej „płynna”, a poszczególne zespoły pracowników mają działać swobodniej. Planowane zwolnienia nastąpią wraz z końcówką roku.

Satya Nadella w swoim mailu do pracowników wyjaśnił również, co stanie się z serią Nokia X, czyli ze smartfonami opartymi na Androidzie. Według jego słów design niektórych modeli zostanie wcielony do linii Lumia, a kolejne produkty będą działały na systemie Windows Phone. Można zatem rzec, iż jest to koniec Nokii z Androidem, która zresztą nie była do końca udanym pomysłem.

Źródło: Instalki.pl

2 thoughts on “Masowe zwolnienia w Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *