Możliwości Cortany (nowe wideo)

Z okazji premiery Windows Phone 8.1 Microsoft opublikował w sieci wideo, na którym przedstawia najważniejsze możliwości związane z wirtualnym asystentem – Cortaną. Gigant z Redmond podpowiada użytkownikom, w jaki sposób mogą skorzystać z jej pomocy.

O Cortanie pisaliśmy już całkiem dużo. Wirtualna asystentka potrafi między innymi przypominać o umówionych spotkaniach, informować o urodzinach przyjaciół, szukać najbliższej restauracji, udostępniać wyniki na temat ulubionej drużyny sportowej itp.

Ciekawą funkcją jest możliwość dyktowania SMS-ów czy wykonywanie połączenia telefonicznego bez dotykania rąk. Cortana posiada także sporo innych funkcji, a w wolnej chwili można z nią nawet uciąć pogawędkę.

Podczas mundialu okazało się, że wirtualna asystentka Microsoftu ma także nosa do typowania wyników. Przewidziała poprawnie 16 spotkań pod rząd, włącznie z rezultatem samego finału.

Poniżej znajduje się wideo, które w przystępny sposób przybliża nam jej możliwości. Cortana jest aktualnie dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy trafi do Europy.

Źródło: YouTube

1 thoughts on “Możliwości Cortany (nowe wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *