Cortana będzie sterować inteligentnym domem

Wirtualna asystentka Cortana jest jednym z najciekawszych pomysłów Microsoftu w ciągu ostatnich miesięcy. W ubiegły piątek informowaliśmy o nowych funkcjach, takich jak przypominanie o zbliżających się urodzinach przyjaciół, wyszukiwanie najbliższej restauracji czy udostępnianie wyników ulubionej drużyny sportowej. Wygląda na to, że to dopiero początek zaprezentowanych możliwości. Wszystko wskazuje na to, że Cortana już wkrótce będzie zarządzać zdalnie urządzeniami w naszym domu.

Microsoft jest otwarty na współpracę z zewnętrznymi deweloperami w związku z rozwojem funkcji oferowanych przez wirtualną asystentkę. Jedną z pierwszych zainteresowanych firm jest Insteon, zajmująca się produkcją zautomatyzowanych rozwiązań na potrzeby domu. W portfolio firmy znajdują się m.in. rozwiązania umożliwiające automatyczne włączenie światła w pomieszczeniu.

Wszystko wskazuje na to, że elementy te już wkrótce znajdą zastosowanie w Cortanie. Jak zapowiedziała firma, wirtualna asystentka już wkrótce umożliwi takie czynności jak: możliwość włączenia lub regulowania światła – np. przyciemnianie w trakcie oglądania telewizji wieczorem, możliwość zarządzania termostatem – ustawianie określonej temperatury w pokoju w wybranych godzinach czy monitorowanie domu w trakcie pobytu na wakacjach – Cortana może sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte.

Wymienione funkcje mają obowiązywać w urządzeniach z systemem Windows Phone 8.1. Póki co nie podano daty premiery wprowadzenia omawianych funkcji.

Źródło: Instalki.pl, Insteon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *