Windows 9 “Threshold” na screenach

Do sieci za sprawą portalu Myce wyciekły dwa screeny przedstawiające prawdopodobnie Windows 9. Możemy na nich zaobserwować przemodelowane menu Start oraz kafelkowe aplikacje uruchamiane w tradycyjnym oknie.

Zdjęcia przedstawiają system o kodowej nazwie Threshold. Z wcześniejszych przecieków wiemy natomiast, że tak właśnie Microsoft nazywa swój nowy produkt. Co prawda na obrazku widnieje logo Windows 8.1 Pro, jednak programiści prawdopodobnie tak oznaczają oficjalnie nieogłoszony jeszcze system.

Pierwsze zdjęcie prezentuje nam menu Start w pełnej okazałości. Niejako potwierdza ono to, co widzieliśmy już w zeszłym tygodniu. Microsoft zdecydował się na podział menu na dwie części. Pierwsza z nich będzie prezentować wszystkie zainstalowane programy, druga natomiast wyświetla kilka aplikacji metro w formie znanych kafelków.

Windows Threshold Menu Start

Windows Threshold – Menu Start

Druga fotka przedstawia możliwość związane z uruchamianiem aplikacji w okienku, które z powodzeniem możemy przeciągać po pulpicie. Wszystko wskazuje na to, że “kafelki” w końcu staną się użyteczne dla zwykłych użytkowników komputera.

Windows Threshold Store

Kafelkowe aplikacje uruchamiane bezpośrednio na pulpicie

Windows Threshold powinien się pojawić na początku 2015 roku. Według niektórych przecieków, będzie on darmowy dla aktualnych użytkowników Windows 8 i Windows 7.

Źródło: Myce, The Verge

1 thoughts on “Windows 9 “Threshold” na screenach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *