Nokia rozpoczyna prace nad pierwszym telefonem z WP7

Wygląda na to, że rozpoczęto już prace na pierwszym smartfonem Nokii, który będzie oparty na systemie Windows Phone 7. Informacje te podał Staven Elop – osoba, której kariera mocno łączy obie korporacje: Elop to były dyrektor naczelny Microsoft i obecny dyrektor generalny Nokii.

Jak powiedział Elop agencji Reuters, “Nasi ludzie już pracują nad pierwszym urządzeniem Nokii z systemem Windows.” Oczywiście, news nie jest zaskakujący – należy się spodziewać zdecydowanych ruchów obu graczy, zwłaszcza jeśli Nokia ma nadzieję wydać swój nowy sprzęt na początku przyszłego roku.

W tej chwili porozumienie między obiema firmami musi jeszcze zostać sfinalizowane. W jego wyniku Nokia otrzyma od Microsoft ponad miliard dolarów na wspólny projekt hardware z WP7.

Umowa, która ma obowiązywać przez pięć lat, zapowiada się korzystnie dla obu stron. Dzięki niej, Microsoft zyskuje partnera, który jest w stanie dopracować wysokiej klasy sprzęt, Nokia natomiast może zredukować koszty otrzymując jednocześnie dostęp do nowoczesnego mobilnego systemu operacyjnego.
Na pytanie, czy zgodnie z rozpowszechnianymi w internecie plotkami, “Microsoft kupi Nokię?”, Elop odpowiada, że nie widzi powodu dla takiej transakcji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *