Nokia: Windows Phone “Apollo” nadejdzie połowie 2012 r.

Choć aktualizacja systemu mobilnego Windows Phone 7 do wersji Mango nastąpiła zaledwie kilka tygodni temu, już teraz możemy przygotowywać się do kolejnej modernizacji systemu. Wiceprezes Nokii Michael Halbherr potwierdził informacje na temat nadchodzącej aktualizacji Windows Phone 7 o nazwie kodowej “Apollo”, która ma nastąpić w połowie 2012 roku.

Naturalnie, z wypowiedzi wiceprezesa trudno wysnuć daleko idące wnioski na temat zawartości i metody implementacji aktualizacji. Halbherr podzielił się jedynie stwierdzeniem, że aktualizacja Apollo przyniesie wiele zmian.

Powyższe stwierdzenia oznaczają prawdopodobnie, że Microsoft opracowuje przyszły wygląd WP7 z producentami smartfonów, a przede wszystkim z Nokią – tak, by dostosować sprzęt do możliwości nowego systemu i odwrotnie – w systemie uwzględnić specyfikacje smartfonów. Zgodnie z artykułem zamieszczonym w Engadget, Nokia pracuje m.in. nad wprowadzeniem do aktualizacji Apollo nowych funkcji, takich jak łączność Near Field Communication (NFC).

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *