xpPhone 2 – nietypowy smartfon z… Windows 8

Wszyscy doskonale znamy politykę Microsoftu. Koncern z Redmond od wielu lat tworzy dwie wersje swoich systemów: deskopowe (Windows) oraz smartfonowe (Windows Phone). Istnieją jednak na świecie firmy, które chcą przykuć uwagę potencjalnych klientów sprzętem, który można nazwać ewenementem. Bo jak inaczej powiedzieć o smartfonie pracującym pod kontrolą Windows 8?

Taki właśnie jest zapowiedziany przez firmę ITG telefon o nazwie xpPhone 2. Jeśli od dłuższego czasu śledzicie rynek nowych technologii, powinniście kojarzyć tego producenta z podobnego wynalazku – nieco wcześniej zadebiutował telefon działający w oparciu o Windows XP – xpPhone. Wróćmy jednak do jego następcy.

Na temat jego parametrów technicznych na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele. Zainteresowanie wzbudza przede wszystkim Windows 8, zwłaszcza w trybie Metro, który nieco przypomina Windows Phone. Urządzenie ma zostać wyposażone w 4,3-calowy wyświetlacz, procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 2GB pamięci RAM oraz maksymalnie 112GB pamięci wewnętrznej.

Nietypowy smartfon xpPhone 2 spodziewany jest na rynku zaraz po komercyjnym debiucie Windows 8, czyli w drugiej połowie 2012 roku.

Źródło: Umpcportal

2 thoughts on “xpPhone 2 – nietypowy smartfon z… Windows 8

  1. @Wzk albo jesteś głupi, albo nie czytałeś artykułu. Telefonu nie wyprodukuje Microsoft. Będzie na nim działał system Windows 8. Poza tym wróć do szkoły i naucz się polskiego… “debilski”???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *