Nowe funkcje oprogramowania Xbox One już dostępne

Aktualizacja wprowadza szereg nowych funkcji urządzenia, w tym między innymi obsługę technologii FreeSync dla niestandardowych trybów rozdzielczości ekranu, interaktywny tryb obsługi kontrolera na platformie Mixer, czy udostępnianie treści w serwisie Twitter bezpośrednio z konsoli.

Pierwszą z nowych funkcji obsługi obrazu jest tryb Auto Low-Latency Mode (albo w skrócie ALLM). Funkcja ta pozwala urządzeniom z rodziny Xbox One na komunikację z telewizorami i monitorami, które mają wbudowane ALLM. Dzięki temu po uruchomieniu gry wyświetlacz automatycznie przejdzie na tryb niskiego opóźnienia. Producenci telewizorów nazywają tę funkcję „trybem gry”. Gracze docenią też nowo dodane wsparcie dla zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu AMD Radeon FreeSync i FreeSync 2.

Ponadto, Xbox One X i Xbox One S obsługują teraz wyjście w rozdzielczości 2560 x 1440 (1440p) dla gier i multimediów. Dzięki o ponad półtora miliona większej ilości pikseli niż w przypadku 1080p, rozdzielczość ta oferuje jeszcze większy wybór pomiędzy wyświetlaczami Full HD i 4K. Funkcja ta powinna być szczególnie atrakcyjna dla właścicieli Xbox One, którzy używają monitorów komputerowych w standardzie 1440p. Aplikacje multimedialne mogą teraz dodać opcję wyjścia 1440p zarówno na Xbox One X, jak i Xbox One S. Twórcy gier mogą również umożliwić uruchamianie gier w natywnej rozdzielczości 1440p na Xbox One X.

Streamowanie i przechwytywanie obrazu

W tym miesiącu wprowadzono również nową interaktywną funkcję platformy Mixer o nazwie „Dzielenie się kontrolerem”. Osoby streamujące rozgrywkę za pomocą aplikacji Mixer na Xbox One mogą współdzielić kontrolę nad swoją grą z widzami oglądającymi ją na stronie Mixer.com. Wystarczy włączyć przełącznik „Podziel się kontrolerem” w sekcji Transmisja i Przechwytywanie w Przewodniku, a Twoi widzowie będą mogli grać wraz z Tobą dzięki wirtualnemu kontrolerowi w przeglądarce internetowej lub podłączając fizyczny kontroler do swojego urządzenia.

Funkcje Audio

W oparciu o opinie użytkowników Microsoft wprowadził dodatkowe ulepszenia do systemu Narrator na konsoli Xbox One. Głośność narratora można teraz regulować niezależnie od głośności dźwięku systemowego. W menu Narrator wprowadziliśmy również nowy tryb uczenia się urządzenia wejścia. Po włączeniu tego trybu, Narrator na Xbox One poda nazwę każdego przycisku, który zostanie naciśnięty na podłączonym urządzeniu wejściowym.

Microsoft Edge z ulepszeniami

Przeglądarka Microsoft Edge na Xbox One została zaktualizowana do bardziej nowoczesnego wyglądu i stylu. Udoskonalenia historii przeglądania i zakładki Ulubione ułatwiają powrót do często odwiedzanych witryn.

Inne nowe funkcje obejmują wyciszanie kart, odczytywanie treści na głos i automatyczne wypełnianie. Teraz można również pobierać i przesyłać zdjęcia, muzykę i filmy wideo z Microsoft Edge na Xbox One; pobraną zawartość można następnie przeglądać za pomocą aplikacji File Explorer.

Warto dodać, że turnieje społecznościowe we wspierane gry są teraz dostępne bezpośrednio w Centrum gier.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *