Obowiązkowe aktualizacje systemu? Dostaniesz je z Windows 10 Home

Za niespełna dwa tygodnie Microsoft oficjalnie udostępni swój najnowszy system operacyjny. Wielu użytkowników z radością skorzysta z darmowej aktualizacji do Windows 10. Warto pamiętać, że instalując system akceptujesz warunki umowy licencyjnej, która zawiera nowe, zaskakujące zasady.

EULA czyli umowa licencyjna pojawia się zawsze podczas instalacji systemu. Niewielu użytkowników zaprząta sobie głowę czytaniem jej zapisów, bez akceptacji warunków “postawienie” Windowsa i tak nie jest możliwe.

Przy okazji premiery Windows 10 Microsoft zaktualizował warunki swojej licencji i postanowił postawić użytkownika pod ścianą jeżeli chodzi o aktualizacje systemowe. Przyjmując umowę trzeba zgodzić się na automatyczne instalowanie aktualizacji bez dodatkowego powiadomienia.

W praktyce oznacza to, że aktualizacje z Windows Update będą pobierane i instalowane w tle. Polityka Microsoftu może się nie podobać jednak są racjonalne przesłanki aby się na nią zgodzić. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Dzięki nowemu systemowi aktualizacji producent będzie mógł dostarczyć aktualizacje na czas.

Źródło: zdnet.com

One thought on “Obowiązkowe aktualizacje systemu? Dostaniesz je z Windows 10 Home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *