Windows 10 Home: brak możliwości wyłączenia automatycznych aktualizacji aplikacji

Jeszcze przed premierą Windows 10 Microsoft informował, że w wersji Home nie będzie można wyłączyć aktualizacji systemu. Można je co najwyżej odroczyć na późniejszy termin. Jak się okazuje, dotyczy to również aktualizacji aplikacji pobranych z Windows Store. System nie daje możliwości ich wyłączenia.

Decyzję Microsoftu odnośnie aktualizacji systemu można jeszcze zrozumieć. W końcu automatyczne aktualizacje sprawiają, że Windows 10 będzie odpowiednio zabezpieczony i wyposażony we wszystkie funkcje.

Microsoft postanowił jednak pójść o krok dalej. Automatyczne aktualizacje obowiązują też w przypadku aplikacji pobranych z Windows Store. Na chwilę obecną nie ma żadnej możliwości ich wyłączenia. Gdy w sklepie pojawi się nowa wersja, zostanie automatycznie pobrana na nasz komputer lub tablet.

Co prawda dla większości użytkowników nie będzie to duży problem, jednak posiadacze tabletów z niewielką ilością pamięci mogą nie być zadowoleni z tego ograniczenia. Automatyczne pobieranie aktualizacji może bowiem sprawić, że w pewnym momencie zabraknie im miejsca na dysku.

Warto również nadmienić, że automatyczne aktualizacje aplikacji można wyłączyć w wersji Windows 10 Pro.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *