Windows 10 będzie wspierany do 2025 roku

Microsoft potwierdził, że będzie kontynuować swoje tradycyjne 10-letnie wsparcie produktu w przypadku systemu Windows 10. Firma zaktualizowała stronę, na której informuje o cyklu życia produktu gdzie dowiadujemy się, że zakończy wsparcie dla Windows 10 w dniu 14 października 2025 roku.

Główny nurt wsparcia, podobnie jak dla wszystkich poprzednich wersji systemu Windows, zakończy się w ciągu 5 lat od premiery, a dokładnie 13 października 2020 roku. Po tej dacie teoretycznie nie będą pojawiały się nowe funkcje i ulepszenia systemu, a producent skupi się wyłącznie na poprawkach bezpieczeństwa. Te będą wydawane przez kolejne 5 lat czyli do 14 października 2025 roku. Microsoft zapowiedział również, że niektóre urządzenia z Windows 10 mogą nie obsługiwać wszystkich funkcji, które pojawią się w przyszłości.

Ciekawe jak opublikowany właśnie cykl życia produktu ma się do słów szefa rozwoju systemu Windows, Terrego Myerson’a. Jakiś czas temu zapowiedział on, że Windows 10 jest ostatnia wersją “okienek” jaką będziemy mogli kupić, a w przyszłości będą pojawiły się wyłącznie cykliczne aktualizacje i ulepszenia.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *