Windows 10 ostatnim systemem operacyjnym Microsoftu

Wraz z premierą Windows 10 Microsoft zamierza całkowicie zmienić swój model dystrybucyjny. Wspomniany system dla dużej części użytkowników będzie dostępny za darmo, a nowe funkcje będą dostarczane za pomocą regularnych aktualizacji. Właśnie z tego względu Windows 10 będzie ostatnim systemem operacyjnym Microsoftu.

Gigant z Redmond nie ma w planach wydawania kolejnego systemu operacyjnego. Zamiast tego skupi się całkowicie na Windows 10, implementując w nim nowe funkcje. Dzięki temu system będzie ewoluował, dostosowując się do obecnie panujących realiów w świecie technologii.

Powyższe informacje zostały potwierdzone przez Jerry’ego Nixona podczas konferencji Ignite mającej miejsce w Chicago. Przyznał on, że Windows 10 jest ostatnim systemem operacyjnym jego firmy. „Już zawsze będziemy pracować nad Windows 10” – podkreślił podczas wystąpienia.

Stwierdzenie to nie oznacza oczywiście stagnacji. Microsoft będzie dostarczał nowe funkcje i możliwości w formie dużych aktualizacji. Dzięki temu użytkownicy, którzy zdecydują się na Windows 10, będą zawsze na czasie.

Przypomnijmy, iż Windows 10 będzie oferowany za darmo dla wszystkich posiadaczy Windows 7 lub Windows 8. Będą oni mogli przez pierwszy rok od momentu premiery Dziesiątki bezpłatne przesiąść się na nowszy system.

Źródło: Softpedia via Instalki

2 thoughts on “Windows 10 ostatnim systemem operacyjnym Microsoftu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *