Office 2016 jeszcze w tym roku!

Microsoft ma niezwykle pracowity tydzień. Po przedwczorajszej konferencji sieć została wręcz zalana nowymi informacjami na temat Windows 10 i innych produktów amerykańskiej firmy. Jak się okazuje, to jeszcze nie koniec, bowiem Microsoft zapowiedział właśnie Office 2016.

Co prawda nie zdradzono praktycznie żadnych szczegółów na temat nowego pakietu biurowego, ale cieszy sam fakt, że takowy powstaje. Microsoft zapewnia, że premiera Office 2016 nastąpi w drugiej połowie 2015 roku. Gigant z Redmond obiecuje, że do tematu powróci w późniejszym terminie.

Jednocześnie skupiono się na Office for Windows 10 – czyli specjalnej wersji pakietu biurowego, która została przystosowana do obsługi na ekranach dotykowych. Aplikacja ta będzie preinstalowana na każdym tablecie i smartfonie z Windows 10 całkowicie za darmo. Posiadacze urządzeń desktopowych będą natomiast mogli ją pobrać z Windows Store – także za darmo.

Office for Windows 10 stanowi uproszczoną wersję pakietu biurowego, która zapewni podstawowe możliwości tworzenia i edycji dokumentów za pomocą tabletów i smartfonów. Podobne aplikacje już teraz są dostępne na platformach iOS oraz Android.

Word for Windows 10

Word for Windows 10

Dotykowa aplikacja Office’a to nie tylko bezproblemowa obsługa bez klawiatury i myszki. Microsoft zadbał o szereg przydatnych funkcji. Użytkownicy będą np. mogli pracować w kilka osób jednocześnie nad wybranym dokumentem.

Aplikacje Office będą dostępne wraz z premierą nowej wersji Windows 10 Technical Preview. Finalna edycja zadebiutuje nieco później.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *