Skype będzie zintegrowany z Windows 10

Podczas środowej prezentacji Windows 10 Microsoft zapowiedział, że zintegruje aplikację Skype z mobilną wersją systemu operacyjnego. Jak się jednak okazuje, podobna funkcjonalność zadebiutuje także w desktopowym Windows 10.

Dotychczas aby skorzystać ze Skype’a na komputerze, należało go najpierw pobrać i zainstalować. W przypadku Windows 10 sprawa będzie znacznie prostsza, bowiem Microsoft planuje pełną integrację z systemem.

Skype będzie zatem dostępny jako domyślny komunikator systemowy. Zaoferuje on wszystkie możliwości, które doskonale znamy z aktualnej wersji aplikacji – czat tekstowy, rozmowy głosowe, rozmowy wideo, przesyłanie plików itp.

Co ciekawe, Skype w Windows 10 będzie korzystał z naszej bazy kontaktów. Dzięki temu będziemy mogli dodać znajomych z książki telefonicznej, nie posiadając ich dokładnego loginu w komunikatorze. Na podobnej zasadzie znajomych wyszukują dzisiaj takie aplikacje, jak WhatsApp czy LINE.

Skype dla Windows 10

Skype będzie zintegrowany z Windows 10

Historia rozmów będzie oczywiście automatycznie synchronizowana na wszystkich naszych urządzeniach – PC, tablecie i smartfonie.

Zintegrowany Skype będzie dostępny w najnowszej wersji Windows 10 Technical Preview.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *